[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzikė] - [zoom] - [ minirja ] - [ e-mail ]

 

Ata qė mendojnė, qė kryetarin duhet me ndru, kan shum mendim tė mirė pėr to!!!

Hajnat e vogjel, kurrė nuk munden me ardh n`pushtet. Populli jonė donė vetem profesionallca.

Djali m`ka hi nė shoqni me do kriminela. E unė gjeth jam tutė, qe nuk ka me arit kurgjo.

Njeriu ėshtė krijesa ma perfektė nė kėtė botė, secili  budalla  mundet me bo njeri.

A jan kondomat edhe aq te sigurt....njė te ri qe mbante kondom megjithatė e shkeli dollmushi.

 

Postune: 21.03.2005.

 

Thithja e duhanit, ta shkurton cigaren.

kliko kėtu - me pa foton origjinale

Postune: 21.03.2005.

Tipi pit qor, po vjen te shpija n`ora 4 t`mėngjesit, dhe po e sheh grun me fshis n`dorė: Je tu fshi hala, a je ka pėrgatitesh me fluturu - e pyeti buri?

Valla, boll t`kam mbajt n`zemėr. Qu shėtit pak.

Arsimtarja n`shkollė: Nuk m`ki kėnaq....Nesėr ne t`vjen baba.

Shėndeti nuk ka ēmim. Pėr dallim prej barnave!

Postune: 12.03.2005.

 

Po me duket qė ka ardh koha mos me bo kurgjo. Edhe me deshtė mi myt veten, keni me myt njeriun e gabueshėm. Kajher kur pėrsėritet historia, ndrohet gjeografia.

Postune: 12.03.2005.

Ma mirė me vdek prej njė litre, se prej njė pike.

Deshta me shku me i pa dostat n`Londėr po e lash. Pse more, spo shkon nėse e ki vizėn - po i thot shoki. Ish rrezik, atje po i grajshin nė anėn e majtė t`rrugės, e thash t`ushtroj pak deri n`Podujevė, ken ka m`vrasin.

Prej femnave nuk duhet me lyp shumė. Duhet me lyp shpesh.

A jeni qeth te na - po pyet frizeri mushterin? A, jo, jo veshin e kam t`lėndum prej aksidentit n`trafik.

Postune: 11.03.2005.

 

M`paska qit Barcelona dhe Reali - nanen e Spanjollve, kėta kurgjo perveq serijave nuk dijin me bo.

Postune: 08.03.2005.

M`falni zotėri, a kishit mujt pak - po pyet nji gru nė autobusin lokal tu mundu me kalu perpara? Kisha mujt - ju pergjigj zotėria.

Prej donacioneve qeverive t`Frances dhe t`Zvicres, Prishtina i ka siguru autobusat pėr trafik urban. Po get qė qeveria Kines na ka siguru pasagjėret.

Doktoresh, m`ka hanger bleta pėr .... po thot pacijenti dhe po ja tregon vendin. Ani, qka po don tash - po pyet doktoresha? A ka mundėsi me met qeshtut i ajen, mundet edhe i kuq, vetėm mos me m`dhimt.

E kishin gjet testamentin e Keopsit. Krejt senet ju kish lonė arkeologve.

Sa vjet i ki zemer - po e pyet frajeri tipken? 20! Po m`duket qė vjet i ke pas 21? Po i kam pas, por a e din qė e kam hup nji vit - n`fakulltet.

Postune: 08.03.2005.

 

URIME

Postune: 07.03.2005.

A ke qen t`shtunen n`stadion? Jo, pse? T`kish permend Ramushi. Pse mu, e ty? Mu jo, unė kam ik ka Glloboqica!

Postune: 05.03.2005.

 

 

Postune: 05.03.2005.

Burri jem, hajde te shpija, lej ato letra mo - po e lut gruja. O lem rahat, a nuk po e sheh qė po ma don.... - po ja kthen burri. Fėmit po qajnė e unė nuk po kam qka me ju dhan me hanger. O lem rahat, hiqmu qafe - po brtet burri. Po qvar njeri je ti, po ti nuk ki zemer bre. O nanen ta q**sha, edhe letrat e mija po ju tregon a.....

Tipka po i ankohet shoqes vet qė frajeri saj po ėshtė shumė i poshter. Pse i poshter - po lyp me ja spjegu shoqja? O nuk ki ide, sa kangen pis e dinė. E qka, po ti reciton, a po i kendon - nuk po kupton shoqja? Po i fishkllon - ja spjegoj tipka.

Po vjen tipi naten vonė te dosti: Mi jep 1000 euro pash nanen, ti kthej menjiher neser n`mengjes. Ti jap, nėse flen te unė.

Alo policia! Burri m`ka shku n`pazar me ble kompira. Ka kalu ora 12 e aj hala nuk u kthy. Mos e ka remby najkush - n`panik gruja? Nuk po di qka me bo? Po zini naj orriz a spanak n`vend kompirave - ja dha iden polici.

Pse jeni shtri n`rrugė zotri? Kam humb diqka! Qka keni humb? Drejtpeshimin.

M`duhet nji vjerc e lirė pėr mi vjer teshat - po i thot gjakovari shitsit. Kena qesi pėr 12 palė tesha, dhe kėsi pėr 6 palė tesha. Sa kushton qekjo e vogla - po pyet gjakovari? 1 euro - pergjigjet shitsi. Mos keni diqka edhe ma lirė bre - po mundohet me bo tregti gjakovari? Vetem nėse bleni baskija e i ngulni dika n`murri - ja kthej shitsi.

Postune: 05.03.2005.

 

 

Postune: 04.03.2005.

 

Mundeni mi hek goblenin prej murrit, e mi vjer kėt - po mendoj nė fotografi.

Postune: 03.03.2005.

Postune: 03.03.2005.

Kujshike, po me doket qė jeni martu por burrin e juaj nuk po e shoh kurrė - po e pyet kujshija? Po bre, po burri vdiq as nji muaj pas marteses. Shnosh ju, qka me bo, bilim nuk paska hek shum.....

O babė, unė jam gay - po i qelet djali babes! Baba n`trans, spo di qka me bo, tu brrtit: A jeton ti me naj kėshtjell? Jo - po pergjigjet djali. A shkon n`pushim n`Monte Carlo? Jo - perseri djali. A i gran BMW-s ma t`re? Jo - po pergjigjet djali. A i ban teshat e Armanit? Jo bre, qka je ka don me thon babė - po brtet tash edhe djali? Po du me thon djali jem, qė ti nuk je gay, po je bulash.............

Nji gru po i ankohet kujshikes: Djali juaj me ka ofendu shum keq dje, m`ka thon qė jam lop. M`falni pash zotin, po m`vjen shum keq. Nji milion herė i kam thon me i kqyr njerzit qvare jan n`zemer e jo qysh duken.

Dy coolera tu fol per kujshin e ri: Tipi po thot qė e ka gjallė stėr stėr stėr stėr stėr gjyshen. Nuk oshtė e mundur, garant po rren. Mu po m`duket qė nuk po rren, po vetem po belbzon......

Postune: 28.02.2005.

 

 

Postune: 28.02.2005.

Tipi tu dal prej qebaptores po i thot pronarit: Nuk ka kuptim, qė i keni zvoglu qebapat, pse nuk i keni zvoglu athere edhe qmimet? Pasha mu, nuk i kena zvoglu qebapat, po e kena rrit dugojen.

Qka po perdor ti pas rrojes?   Fllasterat!

Ej njeri, kėt gjellė e kam bo me recetė prej televizionit - po lavdrohet gruja. Burri pasi i hangri ja dy kafshore u qu prej tavolines dhe u nis me dal jasht. Ku je ka shkon, po sa ja nise me hanger - po thret gruja? Po dal ta ndreqi antenen - ja kthej burri.

Nė floktore (te frizeri) po hin tipi me flokt te gjata, dhe t`yndyrshme. Frizeri po e ul n`karik dhe po e pyet: A deshironi komplet servisin, a vetem me ju ndru vojin?

Shumė mirė po llogaritshe - po i thot musafiri kamarierit cili ja ka pru llogarin me nji restoran t`Prishtines. Po a - nuk po kupton kamarieri? Sė shpejti ka me qen numrimi (popisi) i popullates Kosoves, ti duhesh gjethqysh me qen i angazhum nė at numrim - po thot musafiri. Pse - pyet kamarieri? Me ty, kena me dal populli ma i madh n`Evrop.

Qysh thiren femrat e bukura n`Angli?      Turiste.

Postune: 14.02.2005.

 

Deklarata e Tadicit - "Kosova ėshtė pjesė e Serbisė" - zajebancija e vitit. Nuk po e din qė shumica e popullates Ballkanit, edhe 20 vjet ka me u dok kėshtu.

 

e-mail: xena@xenini.com

Counter

        me shku te vicat