[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzikė] - [ e-mail ]

 

A jan kondomat edhe aq te sigurt....njė te ri qe mbante kondom megjithatė e shkeli dollmushi.

Postune: 24.05.2004.

Po vjen tipi pas punes, po gjuhet n`kauq dhe po i thot grus: Hajt shko bjerma nji birrė deri sa s`ja ka nisė. Gruja po kcen dhe po ja bjen birren. Pas 10 minutave, burri: Hajt bima edhe njė birrė se edhe pak e ja nisė. Gruja po qohet, jo bash gėzushem dhe po ja bjen edhe njė birrė t`ftoft. Po kalojnė reth 10 minuta kur burri apet: ej, a ka birra hala qatje, hajt bima edhe njo, se gati ėshtė me ja nisė. Gruja, tu e kqyr shtremt, po qohet dhe po ja bjen edhe nji birrė t`ftoft. Pas pak...Gruja jeme, hajt gutu bima edhe nji birrė se po don me ja nisė. Grus po i bjen terri syve dhe po qartet krejt: Qa ki bre, qka po mendon bre ti? Krejt naten po mendon me nejt para TV dhe me pi birra? Kurrė kurgjo prej teje, vetem din me pi, more hoshtapler, more idiot, qysh u martova me ty...Burri vetem po i qon kraht dhe: Qe, ja nisi...

DEPO - klubi nates n`Prishtinė, tipi po i gjuhet tipkes: Qka po ta mer mendja me hanger neser mengjes bashk? Ani de - po pergjigjet tipka! A duhet me t`thir me telefon, a vetem me t`shty me bėrryl - pyeti tipi?

Shtatzanja po e pyet doktorin, nė qvar pozite duhet me qen gjat lindjes. Mos u brengos, nė njejten pozit si kur e ki nis kėt femi - po don me ja hek frigen doktori. Qka....me shku n`Grmi e mu shtri n`karrigen e Golfit a?

Po vdesin Franqezi, Anglezi, Shiptari dhe po shkojnė nė at dynja. Po i pyet zoti, qka ka ndodh? Franqezi: E bleva Pezhon e re, po ke akull, rshita, dola prej rruges dhe qe....Anglezi: Unė e bleva Ferarin, ja shkela deri n`fund, ke rruga e lagur, dhe qe.... Shiptari: Unė e bleva Golfin 5, dhe diqa untė.

Dy miza tu hanger mut, njona po pordh, tjetra po thot: Valla e poshter je, qysh po mundesh gjat bukes me pordh?

Pasi qė i ka vdek, po e bjen gruja fotografin e burrit saj te fotografi: A keni mundėsi me ma rrit kėt fotografi? Qysh jo, pa problem - po pergjigjet fotografi. Nuk e di, a ėshtė e mundshme, diqysh me ja hek qet kapuq - po pyet gruja? Kishim mujt me provu diqka me bo me Photoshop, me retushirat ....po qvar frizure ka mbajt burri juaj? Ju po boni hajgare me mu, po si t`ja hekni kapuqin keni me pa!!!

Qka u bo qika jeme? Gjeth kur ulesh n`telefon fol ka nji orė, qka u bo tash qi fole vetem 15 minuta? Ke numri gabim - u pergjegj qika!

E kam njė shok, cili para gjdo loje e din cila ekip ka me fitu, e pas lojes - gjeth e din, pse qajo ekip nuk ka fitu.

Burri me grun po lujnė shah: Kjo po mi kujton kohnat kur kalojshim - po thot gruja. Po na nuk kena lujt shah perpara - po kujtohet burri. Fakt qe nuk kena lujt, po edhe athere t`vyke dy sahat me bo naj potez...

Postune: 18.11.2004.

Postune: 12.10.2004.

 

Vetėm njė herė ka qen i adhuruar prej shokve t`klases, kur i ka infektu me lijen e ujit para testit t`matematikes.

Postune: 25.05.2004.

 

VITA VITA

Postune: 18.05.2004.

Reklam pėr turizmin e Shqipris: Ejani te na, vetura juaj ka ardh moti!!!

U ulė "bali" me nji restoran eminent t`Prishtines dhe e ka lidh salveten reth qafes. Pronari restoranit po e thir kamarierin: O njeri, shko thuj qati tipit qė te na nuk lidhet salveta reth qafes. Kqyr vetėm, mos u bo i poshter po thuj diqysh "okolla". Kamarieri po i afrohet tipit dhe: A po doni mu qeth, a mu rru???

A e mashtron ti grun tone?       Po cilen tjeter!!!

Tipi po i ankohet psihijatrit qe gruaja tine po mendon qė ėshtė radio. Hajt bre mos ta nin, se kam me ta shėru grun. Jo bre, nuk deshta une mi shėru, po vetem me ma qit nė FM 102.2 Radio Plusin!!!

Pse bre po e glir hunen me gishta?        Se nuk po ma mbėrrin guha!!!

Nė burgun e Dubraves, dy kriminela t`ri po hijin nė dhomen e re. Sa vjet t`kan denu - po pyet njoni? 10 vjet. Unė i morra 12. Pasi qė ti po dilke i pari, merre ti krevetin ngat deres.

Kam lind nė muajin shkurt, dhe seni parė qė e majė n`mend ka qen bora madhe. Bash pata dasht me i pyt kėta t`shpis, qka o kja - kurrė m`ra n`mend qė nuk di me folė.

A e dini, a egziston njeri qė u anku, qė nuk ju ka qel parashuti.

A e dini qė kinezisht Kjang, do me thon Qeng?

Po e pyet arusha polare nanen e vet: Mamė, a jam unė arusha polare? Po, djali jem! Bash origjinal a - apet arusha vogel po pyet? Po po, djali jem! E babi, a ėshtė aj arush polare? Po bre djali jem, po. Qka jan kėto pyetje djali jem? Oj mamė, mu po m`vjen ftoft bre!!!

Dy Pejonka tu bo muhabet n`autobus prej Prishtines n`Pejė: "M`ka ardh frajeri premten, kena qen krejt naten bashk, jena knaq, e m`ka prek, e m`ka mazit, e m`ka lepi....." Pas 40 minutave, tipi nė karik mbrapa: Folė more mo, a t`ka q*, se kam pas me dal n`Kijev!

Po hec tipka neper Prishtinė, dhe nji cic i ka dalė jashtė. Po e ndal polici: Qysh bre nuk po t`vjen mare? Qa ki bre, qa u bo - po pyet tipka? Qysh, qa u bo, a spo e sheh qė t`ka dal cica jasht a? Ka ka, e pasna haru beben n`autobus!!!

O mėso djali jem, mėso, se prej mėsimit nuk ka vdek kurkush. E qka po don tash, unė me qen viktima e parė a?

Postune: 26.04.2004.

 

Ky i vetmi po din me lujt, po nuk po ka me kon.

Postune: 05.10.2004.

 

Nė zgjedhje tė 23 tetorit kam me votu pėr vehten. Pse unė me qen ma i menqem se tjert?

Postune: 02.10.2004.

 

Prodhim vendor - Pas njė "lidhje" ka ardh tjetra (pa) lidhje.

Postune: 11.05.2004.

Diku n`Kosovė, viti 1919. Azem Galica po i drejtohet Shote Galices: Ku e kam alltin? N`KULLĖ B`E NJERI!!!

Tipi me nji koment, nė kėtė anketen pėr zgjedhje, po thot: "Po duhet me ju ardh marre mi sha Rugoven, Thaqin, Ramushin e tjeret se krejt jena shqiptar". Nuk po kuptoj, ku po i sheh ky kėtu shqiptart. Mu po m`doket si n`Arabi, krejt do Ibrahima, Hashima, Ramusha, Nexhata....

Qa ki, qka je mrrolė? M`ka dek gruja. Mo bre, prej qkafit? Prej flames. Prej flames? Ani mos u merzit se nuk koka kurgjo serioze.

A e kontrolloni peshen e juaj - po pyet doktori? Krejt cullak me syza i kam 78 kilogram dhe 364 gram. Koket shum precize, po pse bash me syza? Pa syza nuk kisha mujt me pa sa jam e rėndė.

Djaloshi 10 vjeqar po i thot mesuesit: Besoni, nuk kisha dasht me ju tut, po babi jem po thot - nėse nuk i bi notat e mira n`shpi, dikush ka me hanger dajak.

Mesuesi: Ku e ki piken mbi germen "j"? Nxansi: Po get paska met n`lapc.

Gruaja ime nuk po m`kupton. E jotja? Nuk po di, nuk e kam ni kurrė tu t`permend.

Po hin hajni n`burektoren Bosna me revole: Mi jepni krejt paret, menjiher! Tipi tu dridh, prej asaj ane t`shankit: A pėr kėtu, a me veti?

Shiptari prej Sllovenis ka qel firm n`Prishtinė, dhe po e bon nervoz fjalori i dy tipkave t`Prishtines, cilat i ka punsu si sekretaresha: Egzistojnė dy fjalė cilat nuk po i duroj hiq. Njana ėshtė "fantazi", e dyta ėshtė "super", dhe kisha qen i lumtur nėse nuk i perdorni ato fjalė, bilim jo nė pranin time. Ani shef, nuk i perdorim, e cilat jan ato dy fjalė?

Qka po don me t`ble pėr ditėlindje - po e pyet baba djalin? Nji tampon! Qysh bre tampon, a e din ti qka o tamponi? Nuk e di, po nė reklama po e shoh qė me to mundesh me lujt tenis, mi gra biciklles, me notu....

Babė, ma jep sot kerin me dalė? Pėr qka i ki komt djali jem? T`majten pėr kvaqill, djathten pėr koqnic dhe gas!!!

PShkon Shabani n'Beograd dhe po duhėt me bujt ni nat atje. Pėr mi kalu koha, po shkon me njė restoran, po ulet nė shank dhe po pin, kur nji shkin po e shef Shabanin vet dhe po i afrohėt. Pas nji kohe po i propozon Shabanit qė me shku te ajo nė banes dhe ska nevoj me pagu Hotel. Shabani po pranon. Te banesa po ja nisin lojen e sexit dhe shkina po e vet, a po ja nismi maspari sex-oral? Shabani kurrė ni pėr kėto, spo e din qka osht kjo(sex-oral). Shkina po ja spjegon, une ta marr ty nė goj, mandej ....dhe Shabani po pranon. Kur po i vjen Shabanit reni, Shabani spo pranon. Shkina po e vet "pse ti spo ma lipin tash temin"? Shabani po i pėrgjigjet "Spo ta lipi, se ju shkijet spo e pranoni gjuhėn teme"!!!

Nuk kam qare pa e ble nji ker! Pse bre? E kam gjet nji parking t`hatashem!!!

Kam ni, qė ne keto banesa te rea qė po i ndertojnė n`Prishtinė, muret jan qaq t`holl, qė kur me nji banes po e prejshin kepen, ne tjetren banes po ju qitshin syt lot.

Na kena shrimtar, qe nuk munden mu pėrkthy as nė gjuhen tonė.

Industria e drurit nga Deqani e paska patentu nji bumerang tė ri, ku ata po garantojnė, qė aj nuk ka shansa mu kthy.

Ka qen tipi, cili kurrė nuk ka shku te doktori, po u sherojke vet tu i pėrcell dhe tu i lexu artikujt neper gazeta lidhje me mjeksi. Kish dek pėr shkak nji gabim shtypi.

Postune: 13.09.2004.

 

"QEVERI BINGO" - DONI BUK A PAVARĖSI???

Loja vlen vetem pėr fukara, pėr puntort e arsimit, pėr ata pa pun, pėr doktorat e spitaleve qė nuk kan ordinanc private, pėr puntort e KEK-ut qė nuk vjedhin rrym, pėr penzionera, pėr "lypsa" qė nuk folliratin, pėr dugojgji qė nuk kan punė, pėr ata qė nuk munden mu ngi buk, pėr krejt ata qė lujin "star" edhe "tele" bingo e shohin andra n`p**h... Luani sa ma shpejt, se ketyre seneve ju kalon afati!!!

Postune: 13.12.2004.

 

Nėse ju duhen pare tima.

Postune: 05.05.2004.

Mos ki naj lidhje me terorista? Po dukesh si bomb!!!

Jam i gatshem me bisedu me kriminela. Kam ushtru para pasqyres.

Kriminelat mo nuk po shetisin lirshem rrugve. Popullariteti nuk po i lejon.

Nuk i kan vjedh krejt, se nuk kishin luftu edhe pėr nji mandat.

Prishtina sot, koha mirė, nxet, 1000 puntor tė KEK-ut tė veshen trash, me bunda, pallta, monta, po nisen prej Obiliqit pėr nė Prishtinė. Rruges po i kqyrin njerzit, dhe njani po i vet: Ka po shkoni dhe qka jeni vesh kaq trash nė kėt t`nxet? Qe po shkojmė n`drejtori n`Prishtinė mi marr rrogen e dhjetorit!!!

Po e thirin tipin n`spital, se gruja ka pas aksident. Tipi po vjen, dhe po e gjen doktorin. Doktori: Gruaja juaj ka pas njė aksident tė rėndė komunikacionit! Tipi u zverdh. Doktori: Ka psu lendime serioze dhe ka me met e palevizshme krejt jeten! Tipi po ja nis po dridhet. Doktori: Duheni me e ushqy 3 deri 4 herė nė ditė! Tipi po janis po njersitet. Doktori: Sėshtė edhe ajo ma e keqja, duheni edhe me e la! Tipi po ulet n`karik, nuk po mundet mo me nejt. Doktori: Ka sene edhe ma te kqija, ajo nuk mundet me e kontrollu nevojen, dhe duhet me bajt pelena, e ju duheni me ja ndru disa herė n`ditė, dhe me e shperla mandej. Tipi po rxohet pėr toke dhe po ja nis me kajt dhe brtit. Doktori: Jo more, po zajebati, ka vdek.

Po e thir "tipka" servisin e kompjuterave: Mirdita, mu ka prish njė Deskjet printer. Servisi: Ka shum lloje dhe modele...a mundeni me tregu modelin? Tipka: Hewlett Packard! Servisi: A ėshtė kollor a jo? Tipka: Bojė hiri!!!

Coolleri nė provim pėr patent shoferit, nė shpejtsin e katert po i gran 20km/orė.... Me cilen je ka shkon tash - nervoz instruktori? Me njanen e MEB-it....

Ora 7 e mengjesit, burri po kthehet te shpija dhe po e zatet grun n`koridor. Ajo: "Qka je vonu kshtu supermen"? Aj: "Besom, po me vjen keq, po kam qen me klijenta"! Ajo: "....dhe krejt naten keni diskutu deri nė ora 7, supermen"? Aj: "Po lem t`foli, e kam gjet njė klijent shum te fort, dhe nuk pata qare pa e qu n`dark..."Ajo: "....deri nė 7 t`mengjesit supermen a? Qaq budallic po te dukna supermen a? Aj: "Drejt po t`tregoj, mandej kena shku me nji bar dhe kena nejt deri nė ora 3..." Ajo: ".....po po supermen, deri nė 3. Qka u bo mandej deri n`ora 7 supermen"? Aj: "Mandej aj lypi me shku me njė klub ku ka asi femra qė vallzojnė, po une vetem kqyrsha se mu bo bajat". Ajo: "Krejt OK supermen, ti vetem paske kqyr. Qka duhet hala me t`besu supermen"? Aj: "Lem t`foli, besom...Ej, e pse ti krejt kohen po m`thir supermen? Ajo: "Po vetem supermeni i vesh brekt mbi pantolla"!!!!

E njoh nji Gjakovare qė e ka gjet nji kuti fllastera e menjiher ka shku i ka ble kpucat nji numer ma te vogel.

Balat neper Prishtinė mendojnė qė telefonat nė rrug i prodhon firma "NUK PUNON"!

Pse krejtve po ju tregon qe m`ki martu se di super me i pergatit gjellrat, kur une as vot nuk di mi przhit? Po duhet me ju tregu naj arsy!

Tipi nė Shqipri po martohet dhe neser po zatetet me shoket. Ani, qysh kalove naten e parė me nusen- po e pyesin shokt? Mir ke, po ne fund e bona mut. Jam mesu nė perendim me prostitutka, e pas sexit ja lash 200 dollar nė jastyk. Ani a u bo ajo nervoz - po pyesin shoket? Jo bre, po mi kthej 50 dollar si kusur!!!

Diku n`Kosovė, tipi po hin ne shitore perplot me sahata: A mundeni me ma ndreq kėt orė? Unė nuk jam sahatxhi, unė boj sunet - po pergjigjet pronari! Po pse i keni ngjit gjeth keto orė? E qka deshte ti me ngjit.....

Gruja e smut prej xhelozis, gjdo nat tu ja kqyr burrit teshat mos po ja gjen naj kime. Kimja ma e vogel nė setren e burrit saj ėshtė e mjaftyshme me ja nis scenat e saj t`smuta. Nji nat burri po vonohet, gruja po e bon inspektimin dhe pasi qe nuk gjeti kurgjo, po ja nis me piskat: Qashtut a, tash e paske gjet edhe naj qelejk a???

Nji doktor i Kosoves e ka zbulu nji hap(medikament) per cilin hala nuk u gjet smundja.

Postune: 25.10.2004.

 

Kush o ma i forti?

Postune: 27.09.2004.

 

N`Kosovė ma gjat jetohet prej SIDES se prej penzionit.

Postune: 26.04.2004.

Po i thot automekaniku, pronarit kerit(makines): Nuk po di, qysh me ju thon....pėrshemell, me qen keri juaj kali, kishe duht mi vra.

Nuk po muj mi nal kerin - po brtet taxisti, ma kan lėshu frenat! O njeri - po brtet tash Gjakovalia, po nale athere taximetrin.

Qysh bre po pin raki kur je antar shumvjeqar i shoqates pėr luft kunder alokoholizmit? Po qka me bo, nuk pata pare me e pagu kėt muj antarsin!

Njani prej tipave qė ka mu kandidu pėr parlamentin Kosovar: Unė kurrė nė jet nuk kam vjedh kurgjo. Krejt qka po lypi prej juve - me ma jap shansen.

Portieri po i merr 10 golla, dhe prej deshprimit po e kap kryt. Treneri po i brtet: Leshoje kryt, se po t`bjen edhe ajo.

Kurqysh nuk po muj me kuptu, qysh unė e kam njė vlla e motrat tė mia dy.

E shkrune nė njėnin prej shallterave: Kam shku pėr mėngjes. Nėse nuk kthehna deri nė ora 14, athere kam shku edhe pėr drekė.

Po lexoj, qė nė 20 vjet te fundit, mjeksia ka perparu abnormal shum. Nuk di, po foli pėr veti, ma mir jam ni para 20 vjete!

 

 

        me shku te vicat