[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzikė] - [ e-mail ]

 

Postune: 08.09.2004.

 

Vetem ta qoj qet peshk te shpija, se kam me shku mu fotografu pėr flamur t`ri.

Postune: 27.09.2004.

 

AKM-ja na kalli me shpejtėsin e privatizimit. Nė foto shihen tu shku n`punė.

Postune: 14.05.2004.

 

RAMUSHI - IBRAHIMI - HASHIMI - AL QOSOVA

Postune: 23.01.2004.

Qka tu paska nxi syni, qika jeme? M`ka kliku buri me djathten!!!

Qka del prej Luan Krasniqit dhe Leonora Jakupit? Jakup Krasniqi!!!

Gruja shtrine nė shtrat, po i afrohet burri i kallen, me gotė t`ujit dhe njė aspirin: Qka ki, qka po ma bjen aspirinin, po nuk po mė dhem kryt? Qato dėshta me e ni!!!

Pse mashkujt nuk kan cellulita? Se nuk doket bukur!!!

Po dalin fudballerat n`fush, dhe 2-shi o shum i keq. Po i thot 9-shi: Nėse e jap goll, m`premton qė nuk me puth!

Nji kille limona ju lutem? A po doni kese? Jo, po i shutoj deri te shpia!!!

A nive pėr at doktorin qė e hupi llicencen pėr shkak aferes seksuale me pacientin? Po bre, marre, ka qen veterinari ma i mirė!!!

E dashur, pse nuk m`tregon kur po krynė? Qysh me tė tregu, kur ti nuk je aty, kur ajo ndodh!!!

Postune: 15.09.2004.

 

Iluzion optik mbrapa Santes pėr ata qė nuk kan ndertu kurgjo pėr kėto 5 vjet. Nė Prishtinė nuk ka met mo as nji hapsin pa u ndertu (pa leje) diqka. Kur kryetari Kosoves ka ndertu, pse mos me ndertu edhe na papakat e thijesht. Ku o Edi Rama i Prishtines - krka hiq???

Postune: 21.02.2004.

E shkrune diku nė New York:

You know you're Albanian when....

1.You are 24 and your mother still calls your cell phone.

2.You can name all your grandfathers in order dating back to the 15th  century

3.You have an Albanian eagle tattoo on your arm with your last name  written in old English.

4.There is either a black Mercedes or BMW on your driveway.

5.Your parents tell you stories about how they had to walk 8 miles in  5 feet of snow barefoot up hills and  mountains just to go to school.

6.Raki is like holy water in your house you use it to cure all  illnesses.

7.You wear an Armani shirt when you work out or go to the gym.

8.The only cigarettes you smoke are Marlboro reds and the only beer u  drink is Heineken.

9.You end up in jail on your brothers wedding day for shooting your 9  mm in the middle of the street during the wedding gathering.

10.You claim every famous white rapper is part Albanian.

11.There has been a time when you were in Albanian Chat for 7 straight hours.

12.You open up a million dollar business and if it doesn't work out you burn it down and collect insurance

13.At least one time in your life you have owned a BMW M3

14.You have at least one cousin who's in jail for murder

15.Whenever you're with an Albanian and you don't know his name you just call them "ej Shqipe"

16.All of your dads co-workers know the history of Albania and Albanians.

17.You are ready to be a "nuse" when you are 16 years old.

18.You didn't pass kindergarten because your parents never taught you how to speak English

19.You start smoking at the age of 13

20.You live in places like New York, Toronto, New Jersey and Michigan

21.Your grandfather wears that white egg looking Albanian hat

22.You own a leather jacket

23.You either own a restaurant, Coney island, pizzeria, building, hotel, or construction company

24.You have at least one aunt or uncle who lives in the Bronx

25.Your father is always trying to unite the Albanian community

26.You drive the most expensive car at your school

27.Your neighbors understand words like "ja qisha nanen" and "rafte pika"

28.All the hot Albanian guys/girls are somehow related to you

29.You go to Albanian parties and functions just to show off

30.Your mother calls all cereal "cherrjoza"

31.You can be killed in a blood feud and be known as a family hero

32.When you were in 10th grade you spray painted an Albanian eagle on your high school!

33.Your favorite hockey player is Tie Domi just because hes Albanian

34.You met your future husband/wife on AOL

35.You are known to vandalize nightclubs with your boys and cousins


36.You can be heard 3 blocks away blasting Sinan Hoxha and Bujar Qamili greatest hits

37.You have more alcohol in your house then the local bar

38.Your mom yells at you in Albanian in front of your American  girlfriends

39.You invite 1,000 people to your wedding and you only know 300 of  them

40.Your grandmother steals silverware from restaurants.
 

Postune: 24.02.2004.

 

AKM-ja ka qit nė treg cigare t`rea - pa banderolla.

Postune: 20.02.2004.

Hi,
I am an Albanian virus "Latif" but because of poor technology
in my country, I am not able to do anything with your
computer. Please be so kind to delete one of your
files and then forward me to other users.
Best Regards,
The Albanian Virus

Vetvrasesi provon me vdek. Virgjiresha vdes me provu.

Po shkon tipi te doktori: Doktor, nuk po di qka kam, nuk po muj me kry kur po rrokna me gru! O e di une qka ki, o stresi pas luftes, se je mesu me i ni konstant tė shtėnat e pushkave, e te minahedhsave e tash po tė mungojnė. Mere revolen, maje nėr jastyk, dhe kur e sheh qė je ngat me kry, ti gjuj 2-3 pluma dhe krejt ka me qen nė regull. Neser po vjen tipi, nervoz edhe ma i deshprum: Qa u bo, a u sherove - po e pyet doktori? Po ja nisi mirė, u shtriva nė shtrat, gruja pėrmbi, ja nisem pozen 69, ja nisi me m`ardh lezet, e mora revolen dhe i gjujta tre pluma! E qka u bo tani - po interesohet doktori? Po gruja u tut, ma kafshoj gjysen e ka**t dhe mu dhi nė ftyrė!!!

Njė shka i vjeter po e lut nji shka tjeter: Ej, hajt pash zotin merrėm nė Kosovė se kėtu nuk e kam askend e po du me vdek nė Kosovė! Ani bre, ska problem! E mer njeri shkaun dhe e qon nė Graqanicė. Pas dy muajve po e zatet plaku njejtin shka nė pazar te Graqanices. Ej, hajt pash zotin merrėm me veti nė Srbi! Qka u bo tash, a lype vet me t`pru me vdek nė Kosovė? Po e vėrtet ėshtė, unė kam thėn qė po du me VDEK e jo me JETU nė Kosovė!!!

Babė, qysh kam lind une? T`ka lind nana! E qysh m`ka lind? Po maspari t`ka dal kryt, mandej trupi, mandej kėmbėt...e qashtut! E ti mandej me ki bashku si llego kockat a?

Po pordh nji nxans dhe profesori po e qet jasht. Po profesor, nuk ka logjik, qysh unė pėr denim po dalė nė aer tė paster, e ju po rrini n`klasė???

Babė kujt i thojn idiot, a naj kafshes a? Jo djali jem, idiotat janė njerzit si unė dhe ti!!!

E tetovirat pederi traktorin n`ka*, dhe po e pyet dashnori: Pse? Qysh me hi n`mut me mercedes???

Si i thot njė djal i kulturuar femres kur shkon me u pshur: Po shkoj me u pėrshėndet me njė zotri, me tė cilin kam me ju njoftu ma vonė!!!

Postune: 14.02.2004.

 

Na duhet nji 007.

Postune: 19.02.2004.

 

Ska problem pėr neve, e kam pėr juve, qka doni me na pergatit pėr kėt verė, kur qeshtut e kena dimrit.

Postune: 17.02.2004.

Kompjuterat jan bo si gratė. Bash po e nxen nja, po mėsohesh me to, po t`shkon mir me to, kur po e sheh, ka dal modeli ma i ri: ma i mir, ma i shpejt, ma i madh, ma i bukur.

E ka kry Gjakovalia shkollen fillore me krejt 5-she, dhe po e pyet baba, qka kish pas qef me i ble? Kisha pas qef me ma ble nji boston, se kurr s`kam hanger! Qka me bo, hargjitet baba, dhe ja blen bostonin. Pas 4 vite, djali po e kryn edhe shkollen e mesme me njejtin sukses, dhe po e pyet babin: A po m`qarros apet babė? Qka kishe pas qef tash - po pyet baba? Valla babė, me ma ble nji bir, ta provoj edhe unė qysh ėshtė! Baba po mrrolet: A je normal, ku po don birr pas bostonit!!!

Diku nė Evropė, po njoftohen: I`m Bond, Xhems Bond - 007! Unė jamė Lluka, Ekrem Lluka - 063! Unė jam Xhema, Leme Xhema - 044!

Pse n`Kosovė u rrit bari? Se krejt gjoja ka shku n`Prishtinė!!!

Po i gran njeri kerrit, kur po i del pula dhe po e shkel. Po del jasht, po kqyr, kerri n`regull, kurkush aty, dhe po vendos me e marr pulen. Tu hyp nė kerr kur njani po bėrtet: Hej, ku po shkon? Qe bre thash ta qoj n`ndihm tė shpejt!!!

Kqyre sa na ka ardh faktura pėr rrym. A je normal, mos ja jep krejt hymjes hekurin more!

Ushtria, borė e madhe, s`po kanė qka me bo dhe komandanti po donė me bo hajgare me ushtar dhe po ju thot mi nxer ka**t dhe me shur me i shkru emrat. Krejt po e shkruajn, vetem njani nuk po e shkruan. Qka u bo, pse nuk po shkrun. Po kapetan, unė jam analfabet, qe mere ti e shkruje.

E qon Gjakovalia djalin nė Lluna Park: Babė hajt paguma t`sillna ja dy tre kruga? Ti s`je normal, vetem pare me hargjit, a pak po t`doket qė toka po sillet a???

Po vjen tipi nė kafiq t`Prishtines, dhe po e porosit njė birr. Po e pin, po e porosit edhe njė dhe po i sheh dy kullerka tu nejt vetėm. Po afrohet dhe po i pyet: A o e lirė? Ato: Badihava po mundohesh! Pse - po pyet tipi? Po na jena llezbejka! E qka o ata - kėrka hiq tipi? Po a e din qysh, shum thijesht, na se marim ka**n n`gojė, na vetėm lepijim pi**a - po e mėson njėna! Tipi po kthehet ka kamarieri: Bjeri tri birra pėr tri llezbejka!!!

Qa u bo, qa ki? Mu pat blloku prom windowsi, nuk mujsha me e mshel, e u ftofa keq!

Postune: 05.09.2004.

 

ALBANIA - GRCIA   2:1

Postune: 13.02.2004.

Babė, prej kahit kam ardh unė? Po kqyr, ajo pyetje nuk ėshtė edhe aq e thijesht. Se pari, nana jote dhe unė jena njoftu, dhe ka nis dashnija nermjet neve dyve. Pastaj jena martu, dhe si rezultat i asaj dashnije, ke ardh ti. Te unė koka puna e komplikume, se te nji shok i klases, puna shum e thijesht, ai ka ardh prej Drenices.

Debilli vogel, po ja shan babes vet nanen. Qysh nuk po tė vjen mare, po ma shan nanen, e unė tė kam bo. Valla m`ki bo!!!

Nji tip i trash me bark tė theksum, po e pret femin te shkolla. Po vjen nji shtatzane dhe po e pyet: Zotni, a po pritni edhe ju femin a? Jo, jo, unė e kam prej birres!!!

E nxan Prishtinalija nji peshk t`arit dhe peshku po don me ja plotsu deshiren: Po du me ra nji bomb atomike nė Podujevė. Peshku e bon at pun. Neser apet po lyp Prishtinalija, me ra bomba nė Podujevė. O njeri, ska aty mo kurgjo, krejt rafsh e kam bo, mendoje naj deshir tjeter! Jo, jo, sot ėshtė ma me rėndėsi, se kan shku kėta te Prishtines nė xhenaze!!!

Nuk jam i bukur si Brad Pit, se kam bothen si Mel Gibsoni, sjam i fort si Rambo, as i pasur si Bill Gejtsi, po di me lepi si Llesi!!!

Katuni, diku nė Kosovė, burri dhe gruja me kallaballyk femi, e vetem njė dhomė. Spo mujn as ato pun me i bo, e po mundohen mi gjet menyren, qysh me ja bo. Burri po ja propozon me e bo qorben, e keshe po e derdh pak, e mandej me shku ne banjo, e ky vjen pas saj. Qysh e paramendun, qashtut edhe ja bonen. Si e ka derdh qorben, gruja po shkon nė banjo dhe pas saj burri. Si ja nisi me "punu", djali i madh po shpiunon te dera, dhe po ju thot tjerve: Kqyr, mos e derdhni qorben, se ju q*n baba!!!

Po hec neper varezat e Dragodanit, nji plakė dhe po lyp diqka. Po e zatet "grobarin" dhe po e pyet: Mos e dini, ku ėshtė parcella 167? Po pse po del moj gjyshe, kur nuk po din me u kthy!!!

Postune: 22.04.2004.

 

Vetem t`falem, e kena me ja u q* nanen kriminelave.

 

 

 

Postune: 10.02.2004.

Prostitutka po e kryn punen, po hyp nė taxi, dhe po ja jep adresen me e qu te shpija. Taxisti po e zgjon prej gjumit para shtėpis, dhe po ja tregon qmimin. Prostitutka kishe po befasohet, dhe po i tregon qė e paska haru kuleten. E qysh po mendon tash me e pagu - po pyet taxisti? Prostitutka po e qon funin: "Me kėt"! A nuk ki najsen ma tima a???

Plaku 70 vjeqar, po i lavdrohet doktorit, qė e ka martu nji 20 vjeqare, dhe e presin shpejt nji bebė. Doktori po ja tregon nji tregim: Ka qen nji gjuetar, cili ka shku shpesh me i gjuajt arushat. Pasi qė ka shku shum shpesh, gati e ka hup krejt tuten prej arushave, dhe nji dit, nė vend tė pushkes, gabimisht e mer nji qader. Kur i afrohet arusha, njeri ja drejton qadren, gjuan dhe e myt arushen. Sėshtė e mundshme, dikush ka qen ngat dhe e ka myt arushen - po kcen plaki! Qato deshta me ju tregu!!!

Pas sexit, aj po e vren fotografin e nji mashkulli nė tavolin. Ky o burri yt a? Jo! Dashnori? Jo! Vllau? Jo! Po, kush o? Unė, para operacionit!!!

Vjen tipi nė ambullant, dhe po pret mu kqyr. Po del motra medicinale dhe po e pyet: Qka po ju dhem? Ka**! Mos u boni i pakulturum, mua me tregoni kishe po ju dhem fyti, e doktoreshes i tregoni pernime qka keni. Motra po ja cakton kontrollen pas 5 dite. Pas 5 dite po vjen njeri dhe po e pyet motra medicinale: Qka po ju dhem? Fyti! Kur po pėrbini a? Jo, kur po q*!!!

Po e sheh polici nji djalosh tė pit me qelsa t`kerit nė dorė, dhe po e pyet: Pse po e man at qels nė dorė? Pederat, poshtrit...ma kan vjedh kerin....ka qen kėtu....kėtu, nė maje t`qelsave! Djalosh, shtine bilim penisin mrena n`pantolla, se mare! Qka....spo besoj....t`poshtrit....edhe femnen ma paskan marrė, e kam pas kėtu nė maje....

 
 

 

 
     
                                                 kthehu   ka hala