[ home] - [ video ] - [ lojra ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzikė] - [ e-mail ]

 

Ti zbulojim armiqt tė ri, se prej kėtyre mo spo kena interes

  Postune: 25.03.2004.  

 

E lusė ndonjė shqiptar zemergjėr, i cili kish guxu me shku deri nė Brezovic, dhe me ma kall vikendicen edhe njė herė. Me kėt lutje e bashkangjes edhe fotografin e vikendices se qeveria po i ndreq vetem shtėpit tė cilat i kanė dijeg shqiptart. Mund tė shihet, qė nuk ka shum punė, se shkijet i kanė kry punimet nė mėnyr shum profesionale para 6 vite. Ju lutna qė personi tė jet shqiptar "has", e jo ndonjė shka, se krejt kjo mundet me ra nė uj. Guximtari i fiton prej meje 30 pansione tė plota nė kėt vikendic, pasi qė tė bohet njohja formale e pavarėsis tė Kosoves.

  Postune: 22.01.2004.  

Po shetit kryetari nėpėr Prishtinė( nė vic), dhe po nalet para njė dugaje: Kush po thot bre, qė jeta nė Prishtinė ėshtė e shtrejt? Kqyri  kėto qmime: Pallta 5 euro, pantollat 2 euro, kėmishat 1 euro... Zotri president, jeni para pastrimit kimik!!!

A e pa more, ta vjedhen kerin para syve? E pash, po ja mora regjistrimin!!!

Vici ėshtė pak i vjeter. Vjen Kosovari nė kufi me Shqiprin, dhe po i thot kufitari: Zotri, nuk mundeni me hi, se ka dek kryetari! Po shkon Kosovari, por po kthehet pas 15 minuta: Zotri, ju thash qė nuk mundeni me hi, se ka dek presidenti, dhe krejt shteti ėshtė tu vajtu! Ok, dhe po shkon Kosovari. Pas 15 minuta, po vjen apet nė kufi: Zotri, a jeni tė shurdhur, qysh me ju spjegu, qė ka dek Enver Hoxha, dhe nuk e lejojm askend me hy nė Shqipri, a po kuptoni? Po ju kuptoj unė shumė mir, po bukur me ni!!!

Po shkon ujku nėpėr mal dhe po vjen te njė lum. Po kqyr qysh me e kalu, dhe po e shef njė ur tė vogel dhe tė ngusht. Kur po mbrrin te gjysma e ures, nė anen tjeter po e shef luanin, i cili njejt u nis  me kalu uren. Largohu tė kaloj - po bėrtet luani! S`po du, i pari kam hyp - po mbrohet ujku! Nuk ka lidhje qe ki mbrri i pari, unė jam mbreti i kafshėve, dhe duhesh me u largu! M`ha ka**, qė je mbret,unė kam mbri i pari! Meten ashtu tu u shty nja gjys ore, dhe luani po propozon: Po i hypim njani tjetrit, dhe kush kryn ma vonė, qaj le te kalon i pari! U bo - pranoj ujku! I pari q** luani, dhe boll po mundohet mos me kry, por badihava, po kryn pėr 5 minuta. Po e kapė tash ujku luanin, dhe luani po ja nis me "meshat", pėr mi shti ujkun mu derdh sa ma shpejt. Si ja ka nis me "meshat", ujku po i thot: Ej luan, nime je mbret a!!!

Po e bonė zoti femren, dhe po i pyet skulptorin, piktorin dhe arhitektin pėr mendim: Skulptori: E bukur ėshtė, po mundet me qen edhe pak ma rrumbullake nė kuka dhe gjyksa! Piktori: Shum mirė, vetem mundet me qen edhe pak mė e kuqe nė faqe! Arhitekti: Sėshtė sipas standardave, se vendi pėr lojė, koka shum afer nyjes sanitare!!!

Nanė, qysh fitohet beba? Kqyr loqk... nana me baben ma se pari dashurohen, dhe mandej martohen. Mandej puthen dhe qojn dashuri, dhe babi e shtin penisin nė vaginen e mamit, dhe qashtut fitohet beba! Aha, qashtut koka aa, se unė, nji her pata hy nė dhomė, dhe penisi i babit ka qen nė gojė tane. E qka fitohet athere? Fitohen shum sene, kerri, fustana tė shtrenjt, zingjira tė shtrenjt, ari, qika jeme.

     

 

Fakullteti Fillozofik nė Prishtinė - Qvarė janė ka na mėsojin, boll i menēem jamė.

  Postune: 21.01.2004.  

Po vjen burri te shpija, po i mėshon deres dhe po brtet: Gru, paloj teshat, bonu gati, kam fitu 7 nė lloto! Super! A mi mar teshat pėr Brezovic, a pėr diku tjeter? Qysh dush, vetem hup prej kėtuhit!

Ka pas katunari knusin(gjelin) cili u plakė, dhe ska mujt me kcy nė pula si perpara. Vendos katunari me shku nė pazar dhe e blen nji knus tė ri. E bjen te shpija, dhe krejt po ja lavdojin, se knusi i madh dhe i fort. Kur u gjeten nė obor, knusi vjeter po ja propozon tė riut: Ej, po mirem vesh, i rrokim 50:50? S`ka shanca, kqyre qysh je plakė, krejt jan t`mijat! Ani de, po e lojim 80:20, pėr ty? O , krejt janė t`mijat, ma i forti jamė! Ani, pasi qė po te duket qė je qaq i aftė, edhe qė jam ma i vjeter, jam ma i shpejt se ti! Knusi ri po ja nis me kesh me kėto fjali tė knusit vjeter. A guxon? Po shtyhem deri te koteci, po ami 10 metra fore, se je ma i ri! Ok, pėr mu nuk ka randėsi, se jam ma i fort dhe ma i shpejt se ti - po thot i riu! Po ja nisin me u njek, kur po del katunari me pushk, dhe po e vranė knusin e ri: PU B`E NANEN, APET PEDER PASNA BLE!!!

Dy allkoholist po shihen: A ke hanger diqka? As nji pik!!!

Vjen Ibra te Shabani me nejt, dhe po e sheh ato, tu i nxe koqet nė nxemse: Qka je ka bon bre? Na tha djali, qė kan mesu sot, qė senet nė tė nxet zgjanohen, e nė tė ftoft rudhen. Aha, e ku e ki gruan? Qe, tu ftof nė frigorifer!!!

  Postune: 27.11.2004.  

 

Besimtarve t`fes shqiptare URIME 28 NĖNTORIN

  Postune: 18.01.2004.  

Nė kombi, coolleri po e vren nji femer tė bukur me mantill dhe shami nė kry, dhe po ulet tė ajo. Coolleri as nja, as dy, po tri, po ja "lypė". Unė jom e martune me zotin - i tha, dhe dul prej kombit! Shoferi kombit e ndigjoj kėt muhabet, dhe po e kshillon coollerin: Unė e di, qysh mundesh me i "hypė" kėsaj! Qysh b`e? Gjdo tė premte nė mbramje, kjo shkon nė vareza me u lutė. Shko nė at koh atje, veshe nji palltė tė gjat me kapulaq dhe lyje ftyren me puder tė bardh, ngjite nji mjeker dhe thuaj asaj qė je zoti. Coollerit ju dukė shum nice idea, dhe qashtut edhe ja boni. Si e pa nė ter at femren me mantill, ju afru dhe i tha: Unė jam zoti, dhe po du me pas "marrdhanje" me ty. Femra u pajtu, por vetem nė both, se po ka deshir me met virgjine. Si e kryvi coolleri, e heki kapulaqen prej kokes, mjekren dhe ja nisi me kesh: Hahahaha unė nuk jam zoti, unė jam tipi i kombit! Hahaha unė jam shoferi i qati kombit!!!

Po del femra prej nevojtores Grandit, dhe po shkon te shanki: A mundesh me mi thy qeto 70 euro? Qysh bre 70 euro, po nuk egziston asi pare, kja koka fallc! Ku ku, po mu m`paskan dhunu!!!

E qon Gjakovalia kondomin te vullkanizeri, dhe si e pa, vullkanizeri i tha: Nuk ta lepiti mo, qė kater her po ta lepiti, a je normal bre? Nuk ta pruna pėr lepitje, po me ma ballansu, se po ma ban teposhtė!!!

Po vjen baba prej katunit mė vizitu djalin student nė Prishtinė. Po vjen shum heret nė adres, ku e ka mar dhomen djali vet, dhe po i bjen ziljes: Po ja qel deren gazdarica, dhe po e pyet: A jeton kėtu Shabani? Po po, shtineni mrena, dhe qiteni nė krevet nė dhomen e parė djathtas.

Vjen nana, me vizitu qiken nė Prishtinė, dhe si ėshtė adet, po hecin midis rruges. Qika u urbanizu, dhe po propozonė: Nanė, a dalim nė trotoar? Dalim, pse jo, vetem mos t`oshtė lerg!!!

     

 

Fjala ėshtė pėr permendoren nė Prishtinė, e cilja ka simbolizu bashkimin dhe vllaznimin ndermjet Shqiptarve, Srbve dhe Turqve. Xenini vetem ja ka hek dy stuba, dhe e ka pershtat gjendjes momentale nė "treg". Fotografin origjinale mundeni me e pa, nėse e vizitoni Prishtinėn.

  Postune 16.01.2004.  

Nė barnatore po hin njeri dhe: Mė falni, mos keni kondom tė zi? Pse bash tė zi? Nji shoqes i ka dek buri dhe deshta mi shpreh ngushllime. Vallahi s`kena tė zi, po merni tė thijesht, e qiteni nė gjys t`ka**t!!!

Po pattrollon polici te bazeni i Gėrmis, kur po e nin difar zani. Polici po pisket: Kush ėshtė, dil jasht? Qa je ka bon aty? Qe tu q*! Denim 100 euro! Moni ju lutna, po vetem kesh... A po e pagun, a po te qoj nė stacion? Njeri po ja pagun, dhe polici po vazhdon patrollimin. Pas 200 metrave, apet po nin diqka: Kush ėshtė, dil jasht? Qa je ka bon aty? Valla po q*! Denim 100 euro! Shum bre, dhe s`kom dit qė koka e ndalune! 100 euro, ja po shkon nė stacion? Qa me bo njeri, po ja pagun. Pas 300 metrave, po nin diqka t`quditshme. Kush ėshtė, dil jasht? Qa je ka bon aty? Kesh tu, kesh tu q* axha polic! Denim 100 euro! Ku ku, 100 euro, po une s`kom, jam student, kur mo... (tash po del edhe femna) Axha polic, moni de, na s`kena pare... Qka? Po ju koket dy? 200 euro, shpejt!!!

Nė njejten banes, nė Prishtinė, kan jetu shkau i vogel dhe shiptari vogel. Kan lind njejten ditė, dhe kan qen shok tė mirė. Baba i shkaut t`vogel ka qen drejtor nė Elektrokosovė, e baba i shiptarit ka qen mafijash. Pėr ditlindjen e 12, shkaut ja blen baba nji orė Darvil, e shiptarit ja blen baba nji allti TT. Pasi qė as njoni as tjetri s`kan qen tė knaqen me dhurata, vendosin me i ndru. Si ja ka pa oren shiptarit, baba po ja nis me i folė: A je ti normal? Nji dit kur tė ritesh, ki me taku nji femen, nė cilen ki mu dashuru. Ki me e martu, dhe ki me pas femi me to. Nji dit, i lodhur, ki mu kthy ma heret prej punes, dhe ki mi nxon gruan me tjetrin nė shtrat. Qka ki me bo? Ki mi kqyr oren, dhe ki mi pyt tipin, edhe sa koh i duhet me kry a???

Nė recepcion tė hotelit Ilirija: Sa e keni temperaturen nė dhoma tjera, kur te unė ėshtė shum ftoft? Tė gjitha dhomat e kanė temperaturen 15 gradė! Jasht ėshtė me siguri ma nxet! Gabim e keni zotri, jasht ėshtė 5 gradė! Qelni athere xhamat me hi edhe qato 5 gradė!!!

Qysh mundeni mi shti grun, qė pas orgazmit me piskat edhe 10 minuta? E fshini ka**n me perde.

Krejt familja e mledhne, e djali Ardijani po insiston me ja ble bicikleten. Nuk kena pare, bicikletat janė shtrejt - po i pergjigjet nana! Hajt de, bleni, po krejt fėmit e mahalles e kanė, plus asaj, po vjen koha mirė! Nuk ka, dhe pik! Pas disa dite, Ardijani po ja propozon nanes me luajt baba dhe nana. Qysh po mendon? Kurgjo, ti vetem ri nė kauq, e une keshe po vi prej punes! Nana si nanė, s`patė qka me bo, dhe po i pėrcjell instrukcionet e djalit, dhe po kyqet nė lojė. Ardijani po shkon nė banjo, dhe me lapc po ja vizaton vehtes musteqet, po i qet durt mrapa shpines dhe po hin nė dhomė: Qa je shtri aty si lopė, e vetem pėr ka* po mendon, qu veshu, e shkojim ja blejim djalit bicikllen!!!

     

 

Brezovica gjdo dit po i afrohet Prishtines!

  Postune 14.01.2004.  

Po e vren kurva, qė puna po i ritet gjdo ditė, dhe ka nis me fitu shum pare, dhe po mendon, qysh me e rit kapacitetin. Idea ma e mir qe i bjen, pėr mi rit kapacitetin - i hek krajniktė!!!

Vjen shkau te popi: Ooo pop, spo muj me flejt, spo muj me jetu mo kėshtu, se shum sene kam vjedh nė Kosovė, prej shiptarve! Po qka ki vjedh? Krejt senet qka i kam nė shpi prej televizorit, videos, kompjuterit, studios, kameres, krejt prej shiptarve i kam vjedh! Kqyre bre djalė, shko te pop Jova, se aj ėshtė pėr teknik, unė jam pėr automjete!!!

Kishim mujt me i ushqy, gjysen e Evropes, po spo dojim! Le te  desin untė!!!

UNMIK-u dhe SHPK-ja nuk po lejojn, me bo gjethkush, qka po donė. Pėr at arsy, edhe egziston krimi i organizum!!!

Qa kisha pas qef, me qen akademik vetem ja 5 minuta, e me na spjegu unė krejt!!!

Dajakin e parė e kam hanger prej babes. Ka qen koflikti parė i jemi me komunistat.

Po e thir Anglezja, shoqen e vet nė Kosovė, me cilen kan punu bashk nė OSCE, dhe po i tregon, qka i ka ble frajeri pėr 8 mars: Ma ka ble unazen me dijamanta, ma ka ble nji blluz shum tė shtrejt, dhe nji vazė me nji lule shum interesante! E ty, qka tė ka fal ty frajeri, po pyet Anglezja? "Nji karr t`madh" - po pergjigjet shiptarja nervoz! Anglezja: "Ooo zotė, qvar egersina janė shiptart, e kqyre qvar dhurata tė mira po falin"!!!

Po hinė gjakovari nė nji market: Mi jep 100 gram sallam tė pules? Shitsja po e pren, dhe po e qet nė vagė. A bonė 110 gram? Une lypa 100 gram! Shitsja nervoz po e pren pėrseri, dhe po e qet nė vagė. A bonė 97 gram? Nuk bonė, po i du 100 gram! Shitsja edhe ma nervoz...A bonė 101 gram? Jo, jo, thash 100 gram, edhe 100 mi jepni! Po i afrohet shitsja gjakovarit dhe: Kapem pėr cica! Gjakovalija i hutum krejt. Kapem pėr cica - apet shitsja! KAPEM PĖR CICA! Po pse? Kom qef mem kap pėr cica, kur mė qi* dikush!!!

  Postune: 12.01.2004.  

Doktor, mė ka hanger gjarpri: Ku t`ka hanger? Mrapa shpisė! S`po mė kupton, pėr qka t`ka hanger? Lidhje s`kom, pa i bo kurgjo!

Gruja po hinė nė taxi: Deri nė aeroport! Te Fush Kosova, taxisti po e kqyr nė retrovizor, dhe po i thot: Ju jeni sot e treta shtatzane qė po e qoj nė aeroport! Qka je ka fol more, po une nuk jom shtatzane! Po as na nuk kena mri nė aeroport!!!

Shaban, hajt kapem pak! Ani de, nisja me ikė!!!

Ku po shkon me at majmun? Nuk ėshtė majmun, po magarė! Nuk te pyeta ty!!!

Pse nė Kosovė, posta si shtyp pullat postale me naj figur jetes politike? Nuk kishin dit njerzit, ka cila anė duhet me pshty!!!

Pse jan femrat e martuara ma trasha se ato tė pamartuara? E pamartuara vjen te shpija, e kqyr qka ka ne frizhider, dhe shkon nė krevet, e martuara vjen te shpija, e kqyr qka ka nė krevet, dhe shkon te frizhideri

     

 

Krejt kena mi ndertu, me qet kish, kena me pas problem - pa dinamit!

  Postune: 11.01.2004.  
 
Shabani in US-Immigration office.... 
- Sex? 
- 3 times a week. 
- No... I mean male or female? 
- Doesn't matter
 
Vendosin Gjergji dhe Francika me e provu pozen 69. Ja nisin me e praktiku pozen, dhe pas 2 minutave po pyet Gjergji: 
"Lep, lep, lep, Francikė, lep, lep, a po knaqesh"? "Njup, njup, po Gjergj, njup, njup". Pas 10 minutave: "Lep, lep, lep, 
Francikė, lep, lep, a po knaqesh"? "Njup, njup, po Gjergj, njup, njup"! Pas 15 minutave, po pyet Francika: Njup, njup, 
a e dinė, qė Universiteti e paska lojen neser me Shibenikin? Lep, lep, ku po e dinė? Njup, njup, ta gjeta nji copė Kohė 

Ditore nė both, e po e lexojė!!!

 

Dje e kam ba testin e shtatėzanis! Ani, a ken pytjet e fshtira???

 

Pse spo e shkruan numrin 11? Spo di, cili 1 po shkon pėrpara!

 

A ka diqka me hanger? Po ti hangre nė ora 9, e tash ėshtė 10! Po me shkon barku pėrpara!!!

 

Dy pastrus para nderteses e qeveris, po e pastrojin rrugen. Me nji moment, po fryen era, dhe po e ban nji leter bash nė zyre tė Ministrit (mos ta emroj). Pastruesi po hin nė ndertes, me shku me e mar letren. Po kthehet pas 5 minutave: U vonova, ministri e kish pas nėnshkru!!!

 

Pse Gjakovalija e blen frigoriferin me nji bir nė der? Me pa, a u shtim drita!

 

Po hec Shabani me dy lopė, dhe po e sheh Ibra, dhe po e vet: Ku je ka shkon? Po e qoj qet lopen e majt nė pijac! E djathten? Edhe ato! Po don mi shit a? Po, tė majten! E djathten? Edhe ato! Sa po i shet? Tė majten 200 euro! E djathten? Edhe ato 200 euro! Shaban, a je ka lun koqe me mu a? Po, pėr qėt majten! E pėr djathten? Edhe pėr ato!!!

 

E marin Shabani dhe Ardijani nji kurv tė Rumunis, pėr krejt naten, dhe po e qojin te shpija. Si qysh ėshtė zanat, po nalet rryma, dhe Shabani po i thot Ardijanit: Dheze qirin, dhe mama, deri sa ti hypi une kėsaj. Ardijani po e man qirin, e Shabani po "punon", po mundohet, por kurva spo bon zo, gati po e mer gjumi. Shabani nervoz, po e mer qirin, dhe po ja leshon renin Ardijanit. Si i hypi Ardijani, kurva ja nisi me "meshat", me grith, me leshu zana, dhe u kall krejt. Shabani po kqyr, dhe po thot: E more papak, qėshtu mahet qiri, e jo si ti!!!

 
  Postune: 10.01.2004.  
 

Simptomet e parė tė AIDS-it janė: Frymarja e shpejt pas qafes, dhe dhimta bothes!!!

Me nji disko, po ja nisin mu kapė, nji student me nji qikė. Po shkojin te shpija e qikes, dhe tu u kap, edhe u deshen. Kur ja pa "elementin" qika, u befasu, sa i vogel koka: Po, kon po don mi knaq, me ket sen, pash zotin? Po vehten de!

Dje, hera parė ika prej ores! Nxansi, tė cilin e kom rrxu prej provimit, pėr pak mem nxonė!

Doktor, po mė dhem krejt trupi. Kur po e preki kryt - po dhem, kur po e preki barkun - po dhem, kur po e preki shpinen - po dhem, kur po i preki komt - po dhem! Doktori po e kqyr, dhe: Krejt koke mirė, vetem gishtin e paske thy!!!

Doktori: A po ju dhem, kur po boni kėshtu? Po! E, mos boni mo!!!

Doktori: A e keni pas kėt, edhe pėrpara? Po doktor! E, ju paska ra prapė!!!

Po e q** Shabani Sevdin prej mbrapa: Hajt pak majtas....hajt pak djathtas....hajt tash pak mrapa...hajt tash pak majtas....Ooo Shaban, a je ka me q**, a je ka e parkiron kerin???

 
 

Postune: 24.01.2004.

 
   

Halla ose tezja e sportit pas renovimit! Kryeqyteti e ka restoranin Kinez, Thai restoranin, restoranin Indijan, ambasaden e Amerikes, ambasaden e Gjermanis, 4 burektore Bosna, reth 500.000 qytetar (ashtu po ju thojn), por nuk ka nxemje nė asnjė sallė.

 
 

Postune: 08.01.2004.

 
 

Hajde ta provojim pozen 68! 68, kur s`pasna ni? Qysh ėshtė? Ti ma mer nė gojė, e unė ta kom borgj nji lepine!!!

Qysh b`e njeri, femit po tė shkojnė nė shkollė, e ti po njek qika t`rea? E qka me bo, me i lanė femit pa shkollė a?

Shaban, a ma mir me qen gllup a qel? Ma mir me qen gllup, ma pak po shihet!!!

I shtrit njeri nė parking tu flejt, po vjen polici dhe po e qonė: Qu, s`je ti ker me flejt kėtu! Ani, as ti s`je marimanga!!!

Po vjen Shabani te hoxha, mu anku qė Sevdija e vjeter, dhe po lyp diqka ma t`re. Po, qka po don ti, 50 vjet i ke mushė? Valla hoxhė, kisha pas qef naj studente.. Ani, regjistroje Sevdin nė fakulltet!!!

Po shetit Ardijani neper Prishtinė, kur po e sheh Shabanin, cili po don mu gjujt prej Eximkosit. Qa je ka bonė, qa ki? Valla po du mi myt vehten, se gjatė luftes mė ka rrok snajperi nė koqe, dhe mandej doktorat mi heken krejt "senet". Qysh me jetu pa koqe? Ardijani po mundohet me ja ndru mendjen, por badihava. Ardijani po niset nė komun mi kry punt e veta, dhe po kalon pas dy ore, kur Shabani hala mbi Eximkos. Qka u bo Shaban, pse spo kcen tash? Kisha kcy, po s`po kom koqe!!!

Po e vet djali nanen: Pse babes i kan ra floktė? Babi ėshtė shum i menqem, dhe mendon shum, dhe pėr at arsy i kan ra floktė! E pse nanė, ti ki shum flokė? Hajt mos ha mut, po shko me flejt!!!

Po i kcen Shabani Sevdis, por aja sėshtė e disponume pėr sex: Mos bre, se jam la, kom me shku neser te ginekollogu! E te dentisti, mos ki me shku?

Po zateten dy hajna: Ku po shkon? Po shkoj mi ble nji mobil! Blema edhe mu nja, nėse s`te nxojin!

Njeri shum i deshprum, po kthehet tė shpija pit qorr. Gruja po ja qel deren: Unė nime s`kom nafak! Pse bre buri jem - po e vet gruja? Krejt naten kom pi, mė te haru, e tash po ju shoh dy!!!

Doktor, kom barkėqitje, dhe kurqysh s`po mė kalon! A ki provu me limonė? Po, por si po e nxeri, po ja nis apet!!!

Mami, a kom qen unė me juve, kur keni shku nė muajin e mjaltit? Op, me babin ki shku, e me mu je kthy!!!

Qysh i shkyve gumat tė rea nė ker? Po bre, e shkela nji shishe! Pse, a se pa a? Ku mi pa, e kish pas njeri n`xhep!!!

 
     
   

Sistemi parė operativ vendor

 
     
 

Po hin djali nė moment t`keq nė dhomė, kur nana ja majke n`goj "senin" e babit: E mu po me qon tė psihollogu, kur po e thithi gishtinė!!!

Qka o diferenca ndermjet parashutit, dhe kondomit tė shpum? Kur ėshtė i shpum parashuti, nja ėshtė mapak, e kur ėshtė i shpum kondomi, nja ėshtė mashum!!!

Po rėxohet aeroplani nė Dragodan nė vareza, dhe SHPK-ja dhe policija ndėrkombėtare po i nxerin 5000 kufoma.

A fol ti me gruan, deri sa je tu q*? Kajher, kur e kom telefonin afer!!!

Po bonė telefoni, dhe po lajmrohet djali 10 vjeqar: Hallo? Tung, djali jem! Qka o ka bonė nana? Qe nė dhom me nji njeri! Kush ėshtė aj njeri? Se njeh ti, aj vjen gjėdo ditė, kur shkon ti nė punė! Djali jem, a e dinė ti, ku e maj unė alltinė? Po, babi! Shko mere, dhe myte at njerin, dhe nanen! Po babė, ajo ėshtė nana ime! Ska lidhje, myte at rospi kur tė thom! Pas 5 minutave: I myta babė! Bravo, tash nanen gjuje nė bazen, e at njerin nė podrum! Po babė, na s`kena bazen! A o ky numri 656-489? Jo! Klik>tu>tu>tu>.

Vjen studenti te baba i femres vet: Zotri, ju kisha lutė pėr pi**in e qikes juaj? Qysh je ka fol ashtu, duhesh mi lypė doren! Me dorė ma bonė gjėdo ditė, e deshta me dal nė pi**!!!

Po vjen baba te shpija, dhe po e nxan qiken me vibrator. Me lotė nė sy, po e pyet: Qka je ka bonė more qikė? Babė, i kom 35 vjet, jam e keqe, e trash, spo muj me gjet kurgjo tjeter! Neser, po vjen qika pas punes, dhe po e zatet baben tu kqyr televizion, me nji dorė birra, nė tjetren vibratori. Qka je ka bon o babė? Qe, tu pi me dhandrinė!!!

 
     
   

Qa bon njeri nė Prizren? Turqisht nuk di, fushat e tenisit kokan larg, makijato katastrof, Syla e paska prish doren, ekipi basketit e paska emrin Bashkimi (si kujshija jem)..- po kthehna more nė Prishtinė!!!

 
     
 

Vjen Gjakovalia nė pump benzinit: Ma qet nji pik voj, dhe nji pik benzinė? Mos po don, edhe mu tu kollit njiher nė guma!!!

Po folin dy doganiera: Spo di bre, qka mi ble koleges pėr ditėlindje, a mi ja ble do mobile nė QMI, a me ja ble nji Golf 4? Mua po me duket, qė aj ma sė shumti kish pas qef, me e lonė nji ditė vetė, nė ndrim! Kadal b`e njeri, po sjena na bash qaq shok tė ngushtė!!!

Sa janė 1+1? 2! Ee, paske ni a?

Ngjajshmėrit ndėrmjet rroges dhe menstruacioneve: 1. E ki nji her nė muaj. 2. Zgjat reth 7 ditė. 3. Mandej mundesh mu q*.

A kanė dallim femra dhe elektrana nukleare? Nuk kanė. Nė dyjat nė fillim po investon 5 vjet, mandej po i shfritėzonė 10, e mandej spo din, ku mi qu bėrllogun.

Niva qė e kishe ble nji banes afer stadionit? POOO-EEE-BLEEEVAAA!!!

Po hinė pederi nė xhami: Oho, tryeza Suedeze!!!

 
     
 

Ndodhi nė domė tė pleqve: Zotri, sa vjet i keni? 86! Kuu, kur s`ju kisha dhanė! Badihava, as unė s`kisha mujt!!!

6 sene, ma tė kqija, pse s`vlenė me qen ka*: 1. E ki kryt, me cilen s`mundesh me mendu! 2. E ki syrin, me cilin s`mundesh me pa! 3. Krejt kohen tė percellin dy vo! 4. Kujshin e parė e ki bothen! 5. Dostin ma tė mirė e ki pi**in! 6. Sa her qė emocionohesh, tė vjen me kthy!

Po kthehet deputeti i Kosoves te shpija, dhe po e puth gruan: U kry, me kan zgjedh pėrseri! Seriozisht a! S`je ka ren? Jo, s`kom nevoj mo me rrejt!

Dy studenta, spo dijin ka me shku, dhe po e nxer njani 1 euro: Po e gjujim kėt pare, dhe nėse bjen numri, po shkojim nė kafiq, nėse bjen ana tjeter, po shkojim nė bilijar, e nėse met nė ajėr, po shkojim nė ligjerata.

Po vjen Kinezi, dhe po i drejtohet babait: Babi, unė e dua ping-pongun! Ani, martoje, djali jem!

Nė kohen e Enver Hoxhes, Albanija e shtin programin e dytė nė TV, por populli se ka ditė, qė ne at program, ka me qen konstant nji polic, cili ka me folė: Qka, spo te pelqen i pari a???

Po i lind Ibres femija, dhe Shabani ngutet me ja uru, se ka qen nė spital. Po e pyet Ibra: Qka kish nermjet komve? Ka* po pėrgjigjet Shabani! Pas dite, po shkon Ibra ne spital, kur femija qikė. Qka o kja Shaban, nanen ta q****? Shabani po i kqyr bebes ndėrmjet komve dhe po thot: Ma qi*** nanen, qė kėtu pas 20 vjete ska me qen ka**!!!

E hup Shabani qadren, dhe shkon mi paraqit nė polici: Kur e keni vrejt, qė se keni qadren? Si u nalė shiu, deshta mi mbyll!

Pse kirurgat e bajin masken?   Mos me i njoft pacijentat!!!

Babė, ku ėshtė Afrika? S`po di bash, po sėshtė lerg, se te na po punon nji zezak, e aj vjen gjdo dit nė pun me biciklet!

 
     

kthehu   ka hala