[ home ] - [ video ] - [ lojrat ] - [ vicatė ] - [ magicland ] - [ about me ] - [muzika] - [ e-mail ]

 

     

Qka po bon magjupi nė kuti tė kartonit?    Po jeton!

Qka po bon magjupi, tu i mshu kutis tė kartonit?     Po e ndron vendbanimin!

Tu bo dashni, me nji moment burit po i duket era e tymit: Gru, a po nin diqka? Jo i dashur, qė moti!

Po hin policija raci me nji kafiq tė coollerave. Polici i SHPK-s: Hajt shpejt thuj: Ku jan hajnat! Coolleri: Ku jan hajnat. Ku jan hajnat.

Dashnija mundet me qen:TRAGJIKE - kur ki me qka, po ski me kon! KOMIKE - kur ki me kon, po ski me qka! SOCIOLLOGJIKE - kur ki me qka, kur ki me kon, por ski ku! FILLOZOFIKE - kur ki me qka, ki me kon, ki ku, por se din pse!

Pas sexit, po e pyet aj, ato: A kisha mujt me te thir Eva? Pse - po e pyet ajo? Aj, marshem: Se je femna parė, me cilen kom bo sex! A bon atėhere unė me te thir Pezho pasi qė je i 607-i?

Ka hyp femija nė dru, para komunes dhe po han banane. Po dalin deputet prej mledhjes dhe po dojin me bo hajgare: Zhdryp djali mir, se majmunat kan zhdryp moti prej drunit! Po e shoh - u pergjigj femija!

Kuizi i RTK-s. Pytja: Qka e regullon komunikacionin nė udhkryq, e sėshtė polici? Kandidati: Ndihm! Moderatorja: Kuqja, verdhja, gjelbėrta...Kandidati: Kuqja!!!

Po e pyesin policin: Qka ėshtė per ty seni ma gjenial qe u zbulu? TERMOSI - po pergjigjet polici! Pse termosi, nanen ja ....? Po kqyre, veres po shkoj nė Ulqin, dhe po e mushi me bir te ftoft, dhe po shkoj mu la, dhe kur po kthehna, bira hala po ėshtė e ftoft. Dimrit e mushi me qaj te nxeht te shpija, dhe kur shkoj nė pun, e qeli, dhe aj qaji ėshtė hala i nxeht. Ani, qka ka aty te quditshme? Po ku po e din termosi, a ėshtė dimri a vera!

 

LUAJ BASTORE PA KUFIZIM ME KOEFICIJENTA TE LART

 

5258231&bid=0" /> 5258231&bid=0" quality="high" bgcolor="#ffffff" width="468" height="60" name="cro_sport468x60_02" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" />

     

Te Ilirija(ish Bozhuri) po e presin autobusin nana dhe djali saj 5 vjeqari. Aty afer tu prit ėshtė edhe polici i SHPK-s. Autobusi kurqysh me ardh, dhe femija po ja nis me piskat: Oj nane, ku ėshtė mo autobusi? Qe, qe, qetash vjen, vetem ta lan axha autobusin e menjiher vjen! Pas 5 minutave, femija apet po qan: Oj nane, hajde shkojim, ku o mo autobusi? Qe, qe, vetem ta fshin axhi autobusin dhe menjiher vjen! Po kalojin edhe 10 minuta, po autobusi se ka menen me ardh: Oj nane, ku o mo autobusi? Qe, qe vetem ta lyn axha, dhe autobusi vjen! Po qohet polici: Tu bre nanen ja q*fsha, qetash ka gjet me e ly!

Po troket studentja me nji bander, dhe po i afrohet polici: Qa po troket aty? Po shkrun qe po leshojin dhomen me qira, por kurkush spo e qel! Polici: Pernime qudi, nelt koka drita e dhezne.

     

 

 

     

Po shtrihen Shabani me Sevdin, dhe po don Shabani me ja nis "ritualin": Hajt dheze televizionin - po e lut Sevdija! Ska kurgjo, jan kry krejt programet, dhe qka po te vun televizioni tash-i kallt Shabani! Ska lidhje qė u kry, vetem net bon zhurėm, mu dukė, kėshe po fryn era - apet Sevdija! Po e dhez Shabani TV, dhe po ju kthehet "detyrave". Hajt Shaban, pash mu, dhezi dy llampa, mu duk, kėshe janė vetima, se ma romantik! Po i dhez Shabani edhe llampat, dhe po don me ja nis, kur.. Shaban, a po e lėshon ujin, mu duk, kėshe po bjen shi, se ma romantik! Po e lėshon Shabani ujin, dhe po kthehet nė shtrat, dhe po ja fut gjum. Sevdija tash e kallne, po ja nis me prek Shabanin, kur aj: O gruja jeme, le tash, bjer flej...kush ka*** q** nė ket kijamet!

Po e nxan Shabani, Ardijanin tu ja rok grun. Shabani nė shok, dhe i deshprum: Qysh bre Ardijan, a din prej kurshit njihem, nė qerdhe kemi qen bashk, mandej nė njejten shkoll fillore shkum, pėr shkak teje u regjistrova nė gjimnaz, u punsuam bashk nė Obiliq.... po nanen ja kajsha, nalu bilim kur tė foli.

Po hyp pijaneci ne kombi te "Plepat": Zonjė, a po me duket, a koke shum e keqe. Kqyre more vehten, more pijanec - po ja kthen zonja. Pijaneci: E vertet, por mua me kalon neser.

Nji pijanec tjeter (jo ky i nalti), hyp ne autobus te rethi, dhe ja nis me gjujt fjal prej fundit: Krejt ju ne anen e majt jeni kurva dhe hajna, e ju ne anen e djatht jeni budall!! Nė autobus kurkush spo reagon, keshe spo ndigjojin kurgjo. Po mrin autobusi te pazari i Ulpijanes, po lajmrohet apet pijaneci: Krejt ju ne anen e majt jeni kurva dhe hajna, e ju ne anen e djatht jeni budall!! Prej anes majt, njė gru e moshuar po qohet dhe po i drejtohet: Ju lutna, qysh po silleni ashtu? Unė pėr 20 vjet martese, kur se kom trathtu burrin!! Pijaneci: Me falni, dilni nė anen e djatht!

Autobusi Prishtines, nji djal i ri i ulur dhe konstant tu shajt: Se po t`ja q* nanen!!! Nji gru afer po i drejtohet: Qa ki bre djali mir, qe po shan kaq shum, qka po tė dhem? Jom martu, se po tja q* nanen!!! Ani perhejr, po qka po kukat aq shum, po i paske vjet per martes! Badihava, aj djali hala po shan. Po prej kahit e more grun - pyeti apet gruja? Prej Drenices! Nė qat moment kthehet krejt autobusi: Seeee poooo tja q* naaaaaneeeeen!!!

Vijin pjest e trupit ne gjygj me lyp pension. Kėmbėt: Po lypim pension, krejt jeten kena hec! Gjygji po vendos pėr. Duart: Edhe na po lypim pension, se krejt jeten kena punu. Gjygji po vendos pėr. Kur prej fundit salles po lajmrohet nji zo: Edhe unė po du pension! Gjygji: Qu nė kom, te shohim, cili je ti! Ee mer gjygj, unė me mujt mu qu, s`kisha lyp pension hiq.

Po vjen gruja prej punes tu i piskat burit: Ti je smotan(paaftė), edhe nanen e ki smotajk! Krejt familjen i ki smotana! Me u majt garat, kush ėshtė ma smotan, ti e kishe nxon venin e dytė! E pse dytin - pyeti buri? Pse je smotan!.

     
 

 

Ministria Finansave

 
     
 

Oo Zoti madh, tė lutna mė jep shendet, lumturi, pare, dhe jet tė gjat, dhe kur vjen koha me dek, tė des, si gjyshi jem nė gjum, e jo ne panik, si pasagjeret e autobusit tine.

Vijin buri dhe gruaja para kafezit majmunit nė kopshtin zoollogjik, dhe buri po i propozon grus, me qu pak fundin, a po reagon majmuni. Gruja po e qon funin pak pėrmi gujve, dhe gorilla menjiher po vjen te telat. Buri po ja propozon, me qu funin krejt, dhe mi desh brekt. Gorilla u hallakat krejt, dhe ja nisi mi shkul telat. Ja nisi grus mi pelqy kja loj, dhe e qeli kmishen, dhe po ja tregon gorilles cicat. Gorilla nė trans, po i qkul telat, dhe po ja nis mi njek gruan. Qka me bo, qka me bo - po brtet gruja, tu lyp ndihm prej burit? Hajt thuj kėtine, qė po tė dhem kryt!

Po vjen Ardijani te Shabani, dhe po e gjen te tavolina tu kukat. Po kqyr edhe pak, kur po e sheh, Shabanin tu u mundu me shti virshlen nė both: O njeri, qka je ka bon ashtu? O shuj bre... e kom nxer dhomin, dhe me tha doktori, me hanger me anen tjeter.

Po i gran nji taxist si i trent, dhe konstant po kalon nė t`kuqen nė semafor, kur me nji semafor po dhezet e gjelberta, dhe aj po nalet. Pasagjeri i njersiten, po e pyet: Po qa u nale tash, qetash duhesh me kalu! Po, e me ma mshu naj taxist i trent!!!!

Ngjarja po ndodh disa vite pas, kur po e fiton Kosova organizimin e Lojrave Olimpike: "Dhe tash, kryetari Kosoves, do ti hap lojrat"! Kryetari po e mer letren, dhe po ja nis me lexu: OOOOOOO - 75 milion shiptar po i rehin shuplakat. OOOOOOOOO - publiku edhe mashum po i reh shuplakat. OOOOOOOOO - publiku po qohet nė kom, dhe po i reh shuplakat! OOOOOOOOOOOO - shiptart nė trans. Po i afrohet kryetari parlamentit(i pagabushmi), te veshi kryetarit: "Zotni kryetar, ajo ėshtė llogoja e Lojrave Olimpike!"

Po hin Drenicaki nė shitoren e armeve nė Prishtinė: "Ma jep nji allti"! S`kom - po pergjigjet shtitsi. -Qysh ski, po krejt regallin e paske me alltija. - S`kom b`e njeri - apet shitsi. Neser apet po vjen Drenicaki, dhe po lyp: Ma jep nji pushk! - S`kom - po pergjigjet shitsi! Qysh ski, po krejt zidin me to e paske tė vjerne? - Skom, skom edhe skom - apet shitsi! - Treten dit, po hin Drenicaki nė njejten shitore: Ma jep nji bomb! S`kom - po pergjigjet shitsi! - Qysh bre ski, krejt izllogi spic me bomba! - S`kom, edhe s`kom, a po nin hiq - apet shitsi! - Qa ki bre ti njeri, mos ki ti diqka kunder Drenicakve - po pyet Drenicaki? - Po pse spo fol qashtut b`e njeri! I kom te gjitha, qka po don? Allti, pushk, minobacaq, bazook, bomba....?

Vjen gruja plak te ginekollogu: Doktori jem, a beson ti qė une jam hala virgjine? Po ti tre burra i ke pas - po i drejtohet doktori! Po doktor, i pari ka qen bukpjeks, e aj vetem ka gatu. I dyti ka qen ambeltoragji, dhe vetem ka lepi. I treti - po pyet doktori? I treti ka qen LDK, dhe vetem ka premtu!

Qka bojin shipcat nė diskotek:"Kqyrin dhipat qė smujin mi q*, e mandej shkojin te shpija, me q* ata qe smujin mi pa me sy.

Po e njofton tipi nji femen nepermjet internetit, dhe po e cakton takimin. Po vjen aja, po nė kolic, pa kom. Qka me bo tash, ska lidhje, e kalojin keta dy naten bashk, dhe aj po e pėrcjell deri te banesa. Po ja nisin qaty mu kap nė hymje, po kallen, dhe po dojin me shku deri nė fund: Mrapa baneses - po thot ajo - ėshtė nji shipk, shum e pėrshtatshme pėr mi shkun tepihat. Une kapna me dur pėr ta, e ti kapem reth kukave, dhe kena mu knaq. Po ja bon aj qashtut, dhe pas sexit po e qet apet nė kolic dhe po e qon deri tė banesa. Po del baba i saj te dera, dhe tipi po ja nis mu kuq, dhe me shpreh keqardhje pėr shkak voneses, dhe per shkak prishjes qetsis nė kėto oret e vona. Kurgjo, kurgjo - po thot baba - faliminderit ty, qi e prune deri te dera, se shumica e lojin tė vjerne me nji shipk mrapa baneses, e mandej une po duhna me zhdryp, e me e pru kėtu nalt.

 
     
 

 

Kėshtu duket njona prej vikendicave nė Brezovic. Xenini po e propozon ket fotografi pėr expertet tonė, kur te hijin ne dijalog pėr qėshtjet teknike.

 
     
 

Vjen puntori Trepqes te doktori, dhe pasi qė e kontrolloj, po i thot doktori: Po mė vjen shum keq, po keni me jetu edhe nji vjet! Prej qkafit, doktor, prej qkafit!!!

Dy shiptar tu hec rruges: O ti se din, qysh ka qen that te na sivjet, ska ra shi hiq, jan shter krejt ujnat nė rethinė prej 50 kilometrave... Oo a beson edhe te na qashtut, lopt qitshin tomel pluhur.

Tu shku lepuri afer shinave, po vjen treni, dhe po ja mėshon pak. Po qohet prej tokes, dhe po e fshin pluhnin, kur po e nin bikin(kaun) tu kesh: 'Ha,ha,ha, qvar vesh ki, e spo e nin trenin qe po vjen! Ti shuj - nervoz lepri - qvar k*** ki, e veterinari po ti q** lopt.

Shiptarit i vjen koha me u kthy prej Gjermanis, po spo i kthehet, se qka me bo nė Kosovė. Vendos mu kamuflu si majmun, dhe shkon nė kopsht zoollogjik mu perzi me majmunat tjer. Puntori i kopshtit e vren qė nji majmun ėshtė teper, dhe vendos me i leshu dy luana nė kafez me majmunat, pėr me hanger. Si kan hi luanat, krejt majmunat u zhduken prej tutes, vetem shiptari met tu u dridh mė nji vend. Po i afrohen luanat dhe: Mos u tut njeri, pi Kosoves jena.

E nxojin shiptart shkaun, dhe po ja japin zarin me gjujt: Nėse tė bijin numrat prej 1 deri 5, kena met vra! E nėse mė bjen 6-shi - po pyet shkau? Gjun apet!!!

Shkojin dy shiptar te Papa, lidhje me qėshtjen e Kosoves: Qa po doni me pi - pyeti Papa? Qka dush b`e!? Kamarierat po e bijin venen e zez. Qka ėshtė kja - po pysin shiptart? Gjaki i Isus Krishtit! Po skeni pas nevoj mi pre pėr neve!

Martohen Shabani me Sevdin, dhe naten e par, po ja tregon Shabani Sevdis "senin": Kqyre Sevdije, qka kom pėr ty! Po ja kqyr Sevdija e deshprume: I vogel bre Shaban! I vogel, po tehniqar - apet Shabani! Oo, edhe inginjer me qen, i vogel koka!

Po hin mushterija pas mesnate nė bordel(shtėpi publike): A guxohet kėtu mu q*? Po mere, qysh jo! E atėhere, po ta q* nanen!

 
     
 

 

Pas kesaj katastrofe te fundit Korporates Elektroenergjetike "tu" Kosoves, Xenini s`mujti me nejt kom kryq (per muslimanet-kom hanė), po e ka bo nji montazh:

 
     
 

Po e kqyrin Shabani me Sevdin nji porniq, dhe po ja sheh Shabani "matravellen" e zezakit: Kuuuu, Sevdije, qeky e paska ma te madh se une! Sevdija: Ma tė madh e paska edhe se Ibra, Visari, Gazi, Albani, Artani, Arbeni....

Ardijani po duhet mu nis me aeroplan pėr rrug, por po tutet prej teroristave. Shabani po e kshillon: Si t`hin nė der tė aeroplanit, pershendeti me SELAM, nėse tė pergjigjet dikush, IK PREJ AEROPLANIT.

Shabani me Ardijanin tė ulen me nji kafiq: Ardijan, ma jep nji cigare, ti befasoj mushknit? Po ta jap k**** e befasoje bothen.

E ka rrok Prishtinalija nji studente prej Gllogovcit, dhe po e zatet nji shok. Ku e gjete, po me kėta ka kalu krejt Gllogovci bre - po e kshillon shoki? Edhe Gllogovci qytet i madh valla!!!

Po kthehet buri naten von, dhe po i thot grus: Kuuu, kur skishe mujt me ja qėllu, ku kom qen deri tash? Ja qėlloj, ja qėlloj, po tregoma ti njiher, verzionin ton.

Skom duht mu martu. Kur po jom i pit, gruja spo mundet mem pa, e kur po jam qpit, une spo muj grun.

 
     
 

 

O burr, paska ndrushu Peja, spo di me shku te "vatrogasna"!

 
     
 

Po qohen ne mengjes dy pedera, dhe njani po e pergatit mengjesin, tjetri ne banjo. Me nji moment, po del ky i banjos, dhe po bėrtet si i trent: Ooooooo, ooooooooooooo, kuuuu,kuku, ooooo, qa po me dhem. Pederi tjeter nė panik po i gjun tengjeret dhe pijatat, dhe po ngan ka dashnori: Qa ki bre shpirti jem, loqka jeme? Pederi i banjos: Oh oh oh po me dhem qetu, kuuu, shum po mė dhem, hajt kqyrma qa kom? Ama ta shoh bre loqka jeme - po brengoset pederi nga kuzhina. Pederi i banjos po kthehet, po e hap bothen, ky pederi tjeter po e kqyr dhe po konkludon qe ska kurgjo. Kqyre bre ma mir, ska qare pa pas diqka, se shum po me dhem. Pasi qė e don shum, edhe sja prish, po ja ras gishtin mrena, dhe po lyp, po apet spo gjon kurgjo. Lyp, lyp, ma fell, ma fell - apet pederi i banjos. Ky tjeteri tash po e shtin krejt doren, dhe : O spaska kurgjo, bre kur tė thom, lo...qka!!! Kadal!!! Qe qetu paska diqka!!! Ej, e paske nji or dores mrena!!! Pederi banjos:  HAAAAAPPPYYYY BIIIIRTHDAYYYY TOOOO YOUUUU !!!!!!!!!!!!!

Nji peder, i smut prej sides, mundohet neper krejt boten me gjet sherim prej kesaj smundje, dhe tu e lyp ilaqin, vjen edhe nė Kosovė, te nji qesi doktori, qė i sheron krejt smundjet: Prej qkafit je smut - po e pyet doktori? Prej side. E qka ėshtė sida - spo din doktori? Kja ėshtė smundje e neve pederave -po spjegon i smuti. E qka jan pederat - sasht kėrka doktori? Po, na pederat kena qef mu *i nė both, e qashtut edhe infektohem - po spjegon i smuti. Aha, po di qka ki, dhe qka tė duhet - tha doktori, dhe ja dha disa barna popullor, dhe i tregoj, qysh mi perdor. I smuti ja dha nji bakshish tė mir, dhe shkoj te shpija. Ja nisi me i perdor ato senet qysh i tha doktori, por ja nisi me i shku barku(qkula), dhe 7 ditė smujke me dal prej novojtores. Kur i kaloj pak, shkoj apet te qaj doktori: Qka mė dha ashtut b`e njeri, une deshta ilaq per siden, e ti me qkulave, e spo muj me u qu prej novojtores? Doktori: E djali jem, une ti dhash ilaqet, pėr mi pa, cili ėshtė funkcioni bothes!!!
 

Po e pyet nji qik, nji mangup: Mos e ki nji cigare pahiri? Jo skom, por e kom nji orė. Qa po me duhet ora, sjom tranu hala, me e thith nji orė - u pergjigj qika?! Ska lidhje, ti thithe gjys ore.

E blen Shabani oren digjitale, dhe po e pyet Sevdija: Sa ėshtė ora? Shabani spo pergjigjet. Sa ėshtė ora bre - apet Sevdija? Shabani po shun. Sevdija: O njeri, sa ėshtė ora, a po nin? Shabani: Spo di, se po ta *i nanen, hajt ti daje 16:56.

Nji vic, pėr neve: E hup memorijen tvori(aj qe i vjen era), dhe pasi qė se ka dit kush ėshtė, dhė prej kahit ėshtė, vendos me i pyt kafshet tjera nė mal. Oj dhelper, hajt tregom kush jam unė? Hajt bre baju, se skom koh per zajebanci - e heki qafes dhelpra. Qashtut kaloj edhe me arushen, edhe me thiun e eger, dhe gati kur i hupi shpresat, mrin te shpija e leprit. Leper, hajt tregom kush jam unė, se e kom hup memorien? Lepri: Ej, jam tu flejt, dhe po pritoj me u qu prej shtratit, po ti vetem pershkruje vehten, edhe une te tregoj, kush je. U bo. Jam i vogel, i zi, kom bardh nė kry...po e nderpren lepri:A te vjen era keqe. Po - tha tvori. Lepri: Edi, edi, ti je shiptar.

Vjen shiptarja te baba, dhe po i thot qe u dashuru shum, dhe po don mu martu. Ishalla ėshtė i familes mir-po pyet babai? Aj punon per UNMIK-un, dhe ėshtė Arapė. Baben ke ka e rrok infarkti, por shpejt e mur vesh qe Arapi ėshtė shum i pasur. Nafta, jett-seti, dijamantet, dhe u martu qika. Shkunė nė muajin e mjaltit me jahta, dhe milion zajebancija tjera, dhe u kthyn apet ne Kosovė. Si u kthyn, qika shkon te baba, dhe i thot qe po don me u da prej Arapit. Qysh tash mu da, sa u martove, tash mu da, e gjeth ato pare - u kall babai? Spo muj mo, spo muj-apet qika. Pse bre? Ky Arapi - po ja nis qika - vetem ka qef mem *i ne both. Ani qka, pun e madhe - po pergjigjet babai. Spo muj mo, spo muj, kur ja kom nis me to, biren e kom pas te madhe si 10 centshi, tash mu ka bo si 50 centshi. Babai u hallakat krejt dhe tha: Ani qika jeme, krejt ket pasuri, po don mi zajeb pėr 40 cent a?

 
 
 

Ura Fshejtė te Gjakova 

     
 

Ka qen katunarja nė Prishtinė, dhe u kthy te shpija. Po e pyet nana: Qysh kalove qika jeme? Mir, e kom njoftu nji djal, dhe me ka thir nė piknik! Qka ėshtė, pikniki? Spo di as une, por po lahna pėr gjėdo rast!!!

Vjen ushtari parashutisti, nė pushim te shpija. Qysh ka qen nė krcime, a ki kcy - po e pyet babai? Ėshtė storija e gjat. Jena nis me aeroplan deri te pika e kcimit, dhe kapetani lypi 10 vullnetar, dhe ata kcyn. Ani, ti a kceve a jo - po pyet babai? Jo qatėher! Mandej kapetani tha, me kcy tjert qe kan met, dhe ja nisi me na shty ka dera. Ani, ti a kceve - po pyet babai? Jo, unė u kapa pėr der, dhe i thash qe po tutna me kcy. Ani, a kceve - i padurushem babai? Mandej kapetani e pruni nji desetar, aj i deshi pantollat, dhe e nxeri k***n gjys metre dhe tha: Ja kce, ja po ta rasi kėto nė both. Ani, a kceve? Po pak, nė fillim!

Nėse doni, femres juaj, me i ardh era e mir e gojes. Bleni kondomat me er.

Rukija(desanka) ėshtė seksi me femren ma te dashur.

Zyrtaret e UNMIK-ut, pėr gjėndjen nė KEK, po e fajsojin MENAXHIMIN e dobėt. Zyrtaret e KEK-ut, edhe nji her po e lusin UNMIK-un, mos tė del me informata jo te vertetuara, se te ata nuk punojin keta dy njerz MENA dhe XHIMI.

Gruja ime, ka shku nė Aerobik. Diten e dyt, qaē e kan dhimt durt, qe ska mujt me i qu tė nelt. Qashtut ka ndodh edhe me komt.

A ke ndigju, qė Shabani po jetojke me nanen? Jo bre, ani a kan femi!!!!

Pse vegetarijankat nuk leshojin zana gjat sexit? Mos mu ni, qe po i gėzohen copes mishit.

Po takohen invalidi me qorin. Qorri: Qysh po shkon? Invalidi: Si po e sheh!

I mjer ėshtė aj, cilit me kondom i duhet edhe dihtungi.

Shabani: - "Ardijan, skom qare, pa te pyet diqka? " Ardijani: - "Pyt de. "Shabani: - "Po flitet , neper qytet, spo ju besoj, po thash ma mir ta vertetoj: A je ti peder?  "Ardijani: - "Pasi qė po u folka per ket pun, po tė tregoj drejt - po". "Shabani: - "Po flitet bre Ardijan, qė edhe vllaun e kishe peder."Ardijani: - "Edhe qaja ėshtė vertet... "Shabani: - "Po flitet qė edhe djalin e axhes e kishe peder...."  Ardijani: - "E vertet ėshtė..."Shabani: - "Po Ardijan, a ka dikush ne familen tone, qė interesohet per p**a?!?!? "Ardijani: - "Ka, motra!"

 
 

Pas marteses, vendos nusja mu tregu puntore, dhe vendos me e ly dhomen. Buri shkon ne pun, e kja ja nis me ly, po se ka nji frqe per qoshet. I bjen nė mend, qė baba i burit po flen ne dhomen tjeter, dhe kja shkon ja pren musteqet, dhe e bon frqen. Qashtut edhe e kryvi punen e vet nusja. Po shkon burri neser apet nė pun, e nusja po qohet pėrsėri me punu. Po kthehet burri te shpija, dhe po e sheh baben e vet ne dru. Qka je ka bon atje njeri plak? Dje nusja e lyvi dhomen, dhe prej musteqeve te mija e boni frqen, e sot ka vendos me bo pallaqinka e vot jan hargjit.

Po i ankohet shiptari policit: Dikush ma ka gjujt prej qati ballkonit nji kuti nė kry! A ka pas diqka nė to? Jo! E nė kuti?

Shabani me Ardijanin: Niva qė je martu, cilen e more, se ki pas problem me vendos - po pyt Shabani? Ja nisa me ju bo pytje femnave, dhe e pyta tė paren: Sa janė 2+2, dhe aja mė tha 4. E menqme koka, po shihet, thash nė veti. E pyeta dyten sa janė 2+2, dhe aja mė tha: Kajher mundet me qen 3, kajher 4, e valla kajher edhe 5. Aha, kja koka fillozof, edhe ma mir. Po e pyes treten sa janė 2+2, dhe aja po pergjigjet: Qysh tė thush ti, nėse me thu 3, tre ka me qen, nėse me thu 6, 6 ka me qen. Aha, kja po e respektojka burin. Ej, njeri, po cilen e martove nė fund - u nervozu Shabani? Katerten, me cica te mdhaja!

Qvar dallimi kan ne Shqipri fukarat prej pasanikve? Fukarat i lajin mercedesat vet.

Punon Sevdija si sherbtore me nji shpi, dhe tu e fėshi nji dit shpin, po e gjen prezervativin(kondomin). Qka ėshtė kja?-po e pyet gazdaricen. Kurton, pse a spo din a? Te ju ne katun, a skeni ka*a a? Po, ka edhe te na, po atje se qirojin.

A i more Sevdis diqka per 8 mars?-po e pyet Ardijani Shabanin. Po, ja mora 100 euro.

Po e nguc tenku, fiqen: Sje per kurgjo, ski forc, je i vogel, dhe plus e ki motorin nė both. Fiqa po pergjigjet-Ma mir motorin nė both, se ka*in nė ball.

A beson nė grisha?-po e pyet shoki shokun. Po mere. Pse, a e ki pa naj nja a? Prej qe jam da prej gruas, as njė.

Kater shok, po bisedojin me nji kafe...

- Djali im ėshtė ndertimtar. E ka firmen, dhe mir po i shkon. I ka tė gjithat, qka i nevojiten, plus ju ndihmon tjerve. Para disa ditve, ja ka ndertu nji shokut fukara shtepin pa pare.
- Djali im, miret me shitjen e automobilave. E ka nji sallon tė madh. I ka tė gjithat, dhe po mundet me ju ndihmu edhe tjerve. Bash para disa ditve, ja ka fal nji shokut fukara nji mercedes, pa pare.
- E, djali im ėshtė broker nė berz. Blen dhe shet akcionet, dhe shum mir po i shkon. Bash para disa ditve ja ka fal nji shokut fukara  50.000 dollar.
- Djali im ėshtė peder, dhe luan me nji bar tė homoseksualve. Mir po i shkon, vetem ket muaj e ka fitu nji shtepi, mercedes dhe 50.000
dollar...

Po uthtojin dy femna me ker... Pse u nalem?-pyeti njona. Kena met pa benzin-po pergjigjet tjetra. Sa e aftė je, une i kisha gra hala.

Qysh shkojin kafshet nė pushim? Luani shkon vetem, Tigri shkon me shvallerk, e Majmunat shkojin me gra.

Cilja ėshtė menyra ma e mir, mi hek 100 kilogram vjam? Divorsi.

Pse ne EuroSport egziston perseritja e gollave? Se mashqit pas 15 sekundave harojin qka ka ndodh.

 
 

Kėta me na tregu pėr siguri n`komunikacion??? Po e kam shum problem me i kuptu kėto standarde!!!

 
 

kthehu            hala